Wiadomości biznesowe

Popular Post

Jakie inwestycje mieszkaniowe weszły na rynek

W ostatnich miesiącach na rynek weszła rekordowa ilość nowych inwestycji mieszkaniowych. Jakie projekty wprowadzili do oferty deweloperzy? Jakie mieszkania znalazły się w sprzedaży? W jakich cenach? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży Echo Investment

W dwóch pierwszych kwartałach tego roku Echo Investment wystartowało z kilkoma projektami -osiedlem Zenit oraz Boho w Łodzi, a także trzecim i czwartym etapem osiedla Entera oraz Wieża Jeżyce w Poznaniu. Łącznie dało to prawie 1 tys. nowych lokali na sprzedaż w metrażach od 25 mkw. do 121 mkw. i zróżnicowanych układach. Każde z nich posiada własny balkon lub taras, dzięki czemu mieszkańcy zyskają prywatną przestrzeń do relaksu. Wszystkie mieszkania bezpłatnie wyposażone będą w podstawową wersję Echo Smart – systemu do zarządzania inteligentnym domem. W pełni rozwinięty zestaw umożliwia m.in. sterowanie oświetleniem, kontrolę temperatury, a także zarządzanie roletami, zamkami czy alarmem. Sterowanie odbywa się za pomocą komend głosowych lub z poziomu aplikacji na telefonie.

W najbliższych trzech miesiącach planujemy wprowadzić na rynek kolejny etap Fuzji w Łodzi, Apartamenty Rytm na warszawskich Kabatach oraz drugi etap poznańskich apartamentowców Esencja. W całym w 2021 roku jako Grupa Echo-Archicom planujemy rozpocząć budowę 4 tys. mieszkań na sprzedaż i dodatkowych 3 tys. na wynajem - w ramach Resi4Rent. Nasz bank ziemi daje nam nieporównywalny z nikim na rynku potencjał dostarczenia ponad 15 tys. mieszkań na sprzedaż w najbliższych latach.

Zbigniew Juroszek, prezes Atal

W trakcie realizacji mamy 40 inwestycji, które dostarczą ponad 8 tys. lokali, a projekty, które są już na etapie planowania przyniosą kolejne 9 tys. lokali. Od początku 2021 roku wprowadziliśmy do sprzedaży 9 projektów z ponad 1,8 tys. lokalami. To Francuska Park etap VI i VII w Katowicach, warszawskie Osiedle Poematu, Zacisze Marcelin w Poznaniu, Bursztynowa Zatoka w Gdańsku, w Łodzi kolejny etap Nowego Miasta Polesie, w Krakowie Zakątek Dąbie oraz kolejne etapy wrocławskich osiedli Nowe Miasto Jagodno i Atal City Square. W ofercie wszystkich osiedli są zróżnicowane mieszkania o szerokiej gamie metraży, a także ergonomicznych i funkcjonalnych układach.

Bardzo ciekawą ofertę mamy w drugim etapie wrocławskiego osiedla Atal City Square, gdzie w sprzedaży są unikatowe mieszkania w odrestaurowanym budynku dawnej parowozowni. To propozycja dla osób chcących zamieszkać w budynku o industrialnych charakterze.

Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Ostatnie miesiące rzeczywiście były bardzo gorącym okresem dla naszej firmy, jeśli chodzi o nowe inwestycje. W maju br. w Gdańsku ruszyła sprzedaż mieszkań w osiedlu Szmaragdowy Park. W ramach tego kameralnego projektu, zlokalizowanego na zielonych Łostowicach, bezpośrednio przy malowniczym zbiorniku wodnym „Kolorowy” powstanie 175 mieszkań o metrażach od 32 do 79 mkw. Ceny zaczynają się od 7350 zł za mkw.

Również w Gdańsku, na Zaspie uruchomiliśmy sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Przy Alejach. Dużą zaletą tego projektu jest jego nadmorska lokalizacja. Mieszkańców będzie dzielić od plaży i mola w Brzeźnie niewiele ponad 1,5 km. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się również aż trzy gdańskie parki.

Rozpoczęliśmy również dwa kolejne projekty w Krakowie. Pierwszy z nich to trzynasty już etap jednej z naszych najpopularniejszych inwestycji, Słonecznego Miasteczka w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach tej fazy powstanie 108 lokali o metrażach od 26 do 91 mkw. W ofercie znajdą się zarówno kawalerki, jak i przestronne mieszkania pięciopokojowe. Dla najbardziej wymagających klientów przewidzieliśmy lokale dwupoziomowe. Mieszkania można kupić za 5600 zł/mkw.

Startuje również sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Przy Mogilskiej, realizowanej na Prądniku Czerwonym, niedaleko historycznego centrum Krakowa. Do serca starówki, Rynku Głównego są stąd tylko 3 kilometry. Jeszcze bliżej, bo zaledwie 600 metrów od inwestycji znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych krakowskich terenów zielonych, 60 hektarowy Park Lotników Polskich. Lokale w tej fazie osiedla Przy Mogilskiej będą kosztowały ok. 9800 zł/mkw.

W najbliższych miesiącach planujemy uruchomić szereg kolejnych inwestycji, m.in. dwa zupełnie nowe projekty mieszkaniowe w Gdańsku oraz osiedle Kaskady Różanki we Wrocławiu. Na warszawskim Kamionku ruszy też z realizacją dużej inwestycji - Aleje Praskie, której mieszkańcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji szereg niestandardowych udogodnień, m.in. tężnię solankową.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Wawel Service

W naszej ofercie w ostatnich miesiącach pojawiła się inwestycja Lema 28 w Krakowie. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie doskonałą lokalizację w centrum miasta z bliskością natury. Zielone otoczenie Parku Lotników Polskich sprawia, że mieszkańcy poczują oddech od zgiełku miasta i będą mogli podziwiać widoki na zielony dziedziniec budynku. Wszystkie mieszkania, których metraż waha się od 31 do 97 mkw. mają balkony, tarasy lub ogródki. Ceny zaczynają się od 433 tys. za mieszkanie o powierzchni 31 mkw.

W najbliższym czasie do sprzedaży trafi też kameralna inwestycja Na Błonie 106 z 29 mieszkaniami. Będzie to pięknie położony w zielonym otoczeniu budynek na Woli Justowskiej, gdzie mieszkania na drugim piętrze, będą miały wyjście na prywatne tarasy na dachu budynku.

Kolejną inwestycją będzie osiedle prestiżowych willi - Wille Sowiniec przy ulicy Wiosennej również na Woli Justowskiej. W planach mamy wprowadzenie już piątego etapu naszej świetnie sprzedającej się inwestycji Piasta Park. W Katowicach również pracujemy już nad nowatorskim projektem osiedla przy ulicy Wiertniczej z wiszącymi ogrodami, a także doskonale położnym osiedlem Na Koszutce usytuowanym przy ulicy Słonecznej i Korfantego.

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

W Warszawie przygotowujemy inwestycję Aparte Mokotów, sprzedaż już się rozpoczęła. To projekt przede wszystkim dla rodzin, a także dla par szukających swojego pierwszego mieszkania. Powstanie w zacisznej, kameralnej i najbardziej zielonej części Mokotowa, przy ulicy Polskiej, niedaleko Wisły. Lokalizacja jest naprawdę mocnym atutem tej inwestycji. W Aparte Mokotów powstaną łącznie 92 lokale. Oferujemy mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe. Dostępne są metraże w przedziale od 39 mkw. do 106 mkw. Ceny wahają się od 10 400 zł do 13 100 zł/mkw. Dodam, że mieszkania dwupokojowe mają tu większą powierzchnię niż w przypadku typowych lokali inwestycyjnych na wynajem. Właściciele mieszkań w Aparte Mokotów będą mieli do dyspozycji balkony o powierzchni do 17 mkw. Natomiast na parterze zaplanowaliśmy przestronne ogródki o metrażu nawet do 224 mkw.

We Wrocławiu właśnie rozpoczynamy realizację inwestycji Le Vert na osiedlu Pilczyce. Ten projekt wyróżnia się nadzwyczaj funkcjonalnymi układami mieszkań, bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych, bardzo dobrym skomunikowaniem z centrum miasta za sprawą nowoczesnej linii tramwajowej, a także z innymi dzielnicami, dzięki łatwemu i bardzo szybkiemu dostępowi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W ramach tej inwestycji powstaną 83 mieszkania o powierzchniach od 30 do 85 mkw. Ceny wahają się w przedziale od 8 290 zł do 10 193 zł/mkw. Projekt łączy wiele rozwiązań ekologicznych z pomysłowym wykorzystaniem zieleni.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

W marcu br. rozpoczęliśmy budowę Osiedla Horizon w Gdańsku Letnicy – kompleksu budynków, w których znajdzie się łącznie 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 mkw. o funkcjonalnych układach i podwyższonym standardzie. Każde z mieszkań będzie miało balkon, loggię lub taras. Na zielonych dachach budynków powstanie przestrzeń rekreacyjna, dostępna dla wszystkich mieszkańców. Z lokali na najwyższych piętrach będzie można oglądać panoramę miasta, port i zatokę. Na parterze będzie 9 lokali usługowych, a w podziemiach garaże. Ukończenie budowy zaplanowane jest na wrzesień 2023 roku.

W lipcu rozpoczynamy kolejną inwestycję w Aglomeracji Śląskiej - Osiedle Kościuszki w centrum Chorzowa. W sześciu budynkach powstanie 256 mieszkań o powierzchni od 25 mkw. do 82 mkw. W garażach będzie 316 miejsc postojowych, a na parkingu naziemnym – 70. Atutem osiedla jest nowoczesna architektura i funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania w podwyższonym standardzie z dużymi balkonami.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

Pod koniec marca br. wprowadziliśmy do sprzedaży w sumie 260 mieszkań w kolejnych etapach inwestycji Lokum Vista na Podgórzu Duchackim w Krakowie oraz Lokum Verde na Zakrzowie we Wrocławiu. W obu tych projektach jest szeroki wybór lokali o metrażach do niemal 100 mkw., dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Są tu, zarówno kawalerki, jak i apartamenty pięciopokojowe z balkonami, tarasami lub ogródkami. Ceny wolnych obecnie mieszkań zaczynają się od 299 tys. zł.

W przygotowaniu są następne etapy osiedli Lokum Siesta na Dębnikach, Lokum Vista na Podgórzu Duchackim i Lokum Salsa na Zabłociu w Krakowie oraz Lokum Porto na Starym Mieście i Lokum Verde na Zakrzowie we Wrocławiu.

Piotr Ludwiński, dyrektor sprzedaży w Archicom S.A.

Podtrzymujemy prognozową sprzedaż na poziomie 1000-1200 lokali. Nasze portfolio obejmuje obecnie ponad 1100 lokali. Od początku roku wprowadziliśmy do oferty ponad 570 mieszkań.

Tylko w czerwcu do sprzedaży trafiło ponad 300 lokali w dwóch flagowych, wrocławskich inwestycjach – kompletnym osiedlu Olimpia Port i rewitalizowanym w idei mixed use kompleksie Browarów Wrocławskich. Klienci zyskali jeszcze większy wybór i szansę na znalezienie mieszkania, które odpowiada ich preferencjom, w tym pełny wachlarz 1-5 pokojowych, modelowych układów, łatwych w aranżacji z balkonem lub tarasem w standardzie. Nowe mieszkania na bestsellerowych osiedlach usytuowane są blisko rzeki i terenów zielonych z dodatkowymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Do końca roku planujemy uzupełnić wrocławską ofertę dodatkowo o ok. 500 mieszkań. W naszym portfolio znajdzie się też nowa, długo wyczekiwana inwestycja w topowej lokalizacji na wrocławskim Szczepinie z kompleksem mieszkań inwestycyjnych typu apart.

Joanna Cendrowska, Rzeczniczka Prasowa Grupy Eiffage Polska

W ostatnich miesiącach spółka Eiffage Immobilier Polska rozpoczęła dwie inwestycje we Wrocławiu, dzięki czemu lokalny rynek mieszkaniowy wzbogaci się o ponad 200 apartamentów. Zarówno Atmo jak i HB1820 to projekty, w których jeszcze przed rozpoczęciem budowy sprzedaliśmy blisko 40 proc. lokali. Ich oferta jest zróżnicowana. Dostępne są, zarówno studia, najbardziej poszukiwane mieszkania dwupokojowe, a także przestronne, kilkupokojowe apartamenty. Ceny nie odbiegają od tego, co oferuje wrocławski rynek. Na początku sprzedaży średnia wartość metra kwadratowego w naszych inwestycjach oscylowała pomiędzy 11 400 zł a 12 000 zł.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg S.A.

W tym roku uruchomiliśmy 14 nowych projektów i wprowadziliśmy do oferty 1100 lokali w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Przygotowujemy się także do rozpoczęcia sprzedaży w Poznaniu. Nasze plany są bardzo ambitne, dlatego intensywnie zwiększamy bank ziemi. Podwyższyliśmy prognozy sprzedaży na ten rok i jestem przekonany, że są to bardzo realne założenia. Planujemy skokowe zwiększenie działalności i cały czas szukamy nowych gruntów.

Zakładamy stały wzrost popytu przez kilka najbliższych lat. Obecnie mamy zasoby gruntów dające potencjał sprzedażowy nawet na 22 000 lokali. W ciągu ostatnich pięciu kwartałów, uwzględniając pierwszy kwartał 2021 roku, przeznaczyliśmy aż 700 mln zł na rozbudowę banku ziemi. Nadal jesteśmy mocno skoncentrowani na rozwoju działalności w różnych miastach, dlatego cały czas zwiększamy zapasy gruntów.

Boaz Haim, prezes Ronson Development

W kwietniu br. uruchomiliśmy sprzedaż w poznańskiej inwestycji Grunwaldzka 240. W tym, bardzo kameralnym projekcie powstanie jedynie 70 mieszkań o metrażach od 26 do 82 mkw. Przeważającą większość będą stanowiły mieszkania dwupokojowe z aneksem o powierzchni 35 mkw. Najtańsze mieszkanie w tej inwestycji będzie można kupić za 338 tys. zł. Projekty jak ten nazywamy butikowymi, bo oddajemy przyszłym mieszkańcom bardzo ekskluzywną przestrzeń, która idealnie wpisuje się w tkankę miasta.

W Szczecinie uruchomiliśmy z kolei sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Nowe Warzymice – wyjątkowego osiedla, zaprojektowanego na 460 lokali w niskiej, kameralnej zabudowie, otoczonej zielenią. Wprowadziliśmy do sprzedaży 56 mieszkań o metrażach od 30 do 90 mkw. Najtańszy lokal jest w cenie 248 tys. zł. W projekcie przewidzieliśmy dostępność mieszkań dwupoziomowych oraz z antresolą.

W Warszawie dalej rozwijamy nasze dwa sztandarowe, największe projekty – Miasto moje oraz Ursus Centralny. Oba zaprojektowane jako osiedla samowystarczalne z bogatą bazą handlową, usługową i edukacyjną, wyróżniające się pasażami z atrakcjami oraz rozwiązaniami ekologicznymi. Obecnie do oferty wprowadzony jest szósty etap inwestycji Miasto moje oraz czwarty etap projektu Ursus Centralny. 87 lokali o powierzchni od 39 do 103 mkw. trafiło do oferty przedsprzedażowej w ramach budynku 10 w osiedlu Miasto moje. Ceny mkw. będą się kształtować od 8 800 zł. Natomiast w Ursusie w sprzedaży znalazło się 78 mieszkań o metrażu od 31 mkw. do 78 mkw. Najtańszy lokal w budynku czwartym będzie można kupić w cenie od 325 tys. zł.

Jeszcze w tym roku oraz na początku przyszłego planujemy uruchomić sprzedaż wyjątkowego w naszej ofercie osiedla ekologicznych domów w Falentach pod Warszawą oraz nowe projekty mieszkaniowe na warszawskim Mokotowie, na Woli przy ulicy Studziennej oraz w Poznaniu przy ulicy Smardzewskiej. Oczywiście będziemy także uruchamiać nowe etapy dotychczas realizowanych projektów – Ursus Centralny, Miasto moje oraz Nova Królikarnia.

Robert Stachowiak, prezes zarządu SGI

Nasza oferta jest w tym momencie w trakcie rozbudowy. Nie zależy nam na liczbie sprzedawanych mieszkań, to nie muszą być tysiące. Nie oznacza to jednak, że nie mamy chęci na wzrost. Planujemy w ciągu 4-5 lat osiągnąć poziom 400-500 sprzedawanych rocznie mieszkań. Przygotowywane i planowane inwestycje obejmują także domy jednorodzinne.

Obecnie w ofercie sprzedaży w Warszawie mamy ostatnie mieszkania w inwestycji Nova Bluszczańska oraz kilka domów o wysokim standardzie w projekcie Ustronie Mokotów. Wystartowaliśmy także ze sprzedażą ostatniej inwestycji w Łodzi – Sokołówka. Najnowszy budynek dostarczy 63 lokale o powierzchni od 52 do 123 mkw. W ofercie nadal dostępne są lokale dwu, trzy, cztero i pięciopokojowe, 63 miejsca parkingowe oraz boksy rowerowe.

W zeszłym roku pozyskaliśmy także dwie nowe działki na warszawskich Siekierkach, w rejonie ul. Bluszczańskiej. Powstanie tam ok. 500 mieszkań i to właśnie w tej lokalizacji będzie miało miejsce jeszcze w tym roku wprowadzenie lokali do oferty. W pierwszym etapie projektu powstanie ok. 80 mieszkań.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

W ostatnim czasie wprowadziliśmy do przedsprzedaży dwa nowe projekty, tj. Nadwiślańska Kaskada na warszawskiej Białołęce oraz drugi etap inwestycji Metro Park, zlokalizowanej na pograniczu Bielan i Żoliborza. Wkrótce rozpoczniemy także budowę tych inwestycji. W związku z tym do oferty Home Invest trafiło w sumie 366 mieszkań i lokali usługowych, w tym mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe o zróżnicowanych metrażach. Najtańszy lokal jednopokojowy można kupić w cenie od 273 tys. zł.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home

Nasza inwestycja Miasteczko Jutrzenki stała się wielkim sukcesem sprzedażowym. W lutym rozpoczęliśmy sprzedaż drugiego etapu i aktualnie zaledwie 40 ze 140 mieszkań nadal czeka na właścicieli. Obecnie w trzecim etapie oferujemy dwa budynki ze 124 mieszkaniami. Inwestycja obejmuje zarówno rozkładowe kawalerki o kameralnym metrażu 26 mkw., jak i dwu i trzypokojowe lokale o łącznej powierzchni prawie 60 mkw. Udało nam się zachować korzystne rynkowo ceny od 8 980 zł/mkw. za trzypokojowe lokum do 12 600 zł/mkw. w przypadku kawalerki.

Drugim projektem, który niedawno pojawił się w naszej ofercie jest Fabrica Ursus – nowoczesne osiedle w klimacie industrialnym. W myśl europejskiego trendu architektonicznego podjęliśmy się rewitalizacji zabytkowych budynków i uczynienia z nich części wypoczynkowo-usługowej inwestycji. W tym celu wykorzystaliśmy pozostałości zabudowań legendarnych Zakładów Mechanicznych Ursus będących pod ochroną konserwatora zabytków. Na działce o powierzchni 2,5 ha przewidujemy budowę 800 mieszkań o metrażu od 35 do 100 mkw., ulokowanych w 6-7 kondygnacyjnych budynkach. Ofertę mieszkaniową Fabrica Ursus kierujemy przede wszystkim do ludzi młodych - singli i par planujących powiększenie rodziny. Przygotowaliśmy korzystną ofertę cenową przy zachowaniu standardu premium mieszkań i osiedla.

Anna Dużyńska, CEO w Equilis Poland

Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowywania pierwszej inwestycji mieszkaniowej Equilis w Warszawie w dzielnicy Ursus. Mieszkania w naszej ofercie pojawią się na początku przyszłego roku. Do sprzedaży trafią głównie lokale dwu i trzypokojowe. Za wcześnie jeszcze mówić o cenie mieszkań, ale na pewno nie będzie odbiegała od oferty rynkowej.

Robert Urbański, prezes zarządu w Baltic Estate

Rekordowa liczba inwestycji widoczna jest w liczbie PnB, ale przede wszystkim w ilości nowych WZ. W drugim kwartale br. uruchomiliśmy rezerwacje/sprzedaż mieszkań w inwestycji Pomorska185 w Łodzi. Po czterech tygodniach rezerwacji dostępnych jest już tylko około 50 proc. lokali. W strukturze mieszkań większość stanowią lokale jedno i dwupokojowe. W trzecim/czwartym kwartale br. planujemy uruchomić rezerwacje/sprzedaż mieszkań w projekcie SLOVIANKA w Łodzi usytuowanym przy ulicy Słowiańskiej 6a. Struktura mieszkań jest w nim podobna, jak w inwestycji Pomorska 185.

Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development

W ciągu ostatnich kilku tygodni do naszej oferty weszła nowa inwestycja FIQUS Marcelin, zlokalizowana w zachodniej części Poznania. Najwięcej, bo aż 118 spośród 250 wszystkich mieszkań w tej inwestycji to lokale dwupokojowe, w cenie od 325 tys. zł. Nieco mniej, bo 75 będzie kawalerek. Ich ceny zaczynają się od 250 tys. zł. Pozostałe 57 mieszkań będzie liczyć trzy lub cztery pokoje. Najniższa cena za trzypokojowe mieszkanie to 419 tys. zł. 

Agata Zambrzycka, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Aria Development

W listopadzie 2020 roku rozpoczęliśmy sprzedaż i realizację nowego Osiedla Natura 2 w Wieliszewie i sprzedaliśmy już ponad 75 proc. mieszkań z pierwszego etapu. Nowe Osiedle Natura 2 to projekt, który powstaje w Wieliszewie, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego, niedaleko od granic Warszawy. W ramach trzyetapowej, przepełnionej zielenią inwestycji, realizujemy sześć czterokondygnacyjnych budynków z windami, podziemnymi garażami i rozwiązaniami Aria Eco Smart. Montujemy również panele fotowoltaicznych na dachach realizowanych budynków. Zielony prąd pozwala znacząco obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej. Co istotne, ceny mieszkań na obu osiedlach są kilkadziesiąt procent niższe od średniej ceny za mkw. na rynku pierwotnym w Warszawie. Przygotowujemy się do realizacji dużego osiedla na obrzeżach Warszawy, w zielonej okolicy i doskonałym dojazdem do stolicy. Chcemy, żeby było to samowystarczalne i ekologiczne miasteczko ze szkołą, sklepami, powierzchniami biurowymi i usługami. Rozpoczęliśmy też prace na projektowaniem osiedla w Poznaniu.

Beata Cywińska, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Obecnie kończymy projekty mieszkaniowe na warszawskiej Woli – Stacja Kazimierz i Miasto Wola, a także w centrum Gdańska - inwestycja ATOL. Są to ostatnie etapy wieloletnich inwestycji.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Oferta mieszkań na rynku pierwotnych odbudowuje się po zamrożeniu wielu projektów w drugim i trzecim kwartale 2020 roku. Wzrost ilości rozpoczynanych realizacji wskazuje również na dążenie branży do zaspokojenia wciąż rosnącego popytu. Wg. danych GUS w maju 2021 roku rozpoczęto budowę 17,5 tys. mieszkań, tj. blisko 60 proc. więcej niż w maju 2019 roku.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

W naszej ofercie ostatnio pojawiło się Osiedle Neo Jasień zlokalizowane zaledwie 7 km od centrum Gdańska, w którym w sprzedaży są 104 mieszkania o powierzchni od 34 mkw. do 71 mkw. Ceny lokali w tej inwestycji zaczynają się od 321 tys. zł.

Osiedle Pastelowe II to z kolei kontynuacja cieszącej się wielkim zainteresowaniem inwestycji zlokalizowanej na gdańskich Łostowicach. W ramach drugiego etapu powstanie 225 mieszkań w strukturze od 34 mkw. do 61 mkw.

Kolejnym, nowym projektem w naszym portfolio jest Lazur Park. W ofercie tej, kameralnej inwestycji, która powstaje na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej jest 36 mieszkań o powierzchni od 27 mkw. do 58 mkw. w cenie od 363,5 tys. zł.

Inną, nową inwestycją mieszkaniową, którą realizujemy jest Osiedle Kociewskie mieszczące się w Rokitkach niedaleko Tczewa. W ramach tego przedsięwzięcia wybudujemy 121 mieszkań o powierzchni od 27 mkw. do 55 mkw. w cenie od 180,5 tys. zł.